Збірна України здобула головний трофей Кубкa мера Івано-Франківська

ЛАУРЕАТИ ЗМАГАНЬ

MVP турніру – Андрій ДЯЧКОВ (Україна)

Кращий діагональний – Родіон МІСКЕВИЧ (Білорусь)

Кращий догравальник – Олег ПЛОТНИЦЬКИЙ (Україна U-21)

Кращий блокуючий – Максим ДРОЗД (Україна)

Кращий зв’язуючий – Едвінс СКРУДЕРІС (Латвія)

Кращий ліберо – Денис ФОМІН (Україна)

ДЕНЬ ТРЕТІЙ

Україна (U-21) – Білорусь – 0:3 (20:25, 21:25, 12:25). ВІДЕО

Україна (U-21): Полуян (к), Головень, Плотницький, Рогожин, Клепко, Лиходід; Кучер (л), Канаєв (л), Остапенко, Плясецький, Оніпко, Столбунов, Півень. Тренер – Микола Пасажін

Білорусь: Ваш, Авдоченко, Протасеня, Хмелевський, Черепович, Морозов; Заборовський (л), Горемикін. Тренер – Олександр Сінгаєвський.

Судді: А.Льопа (Івано-Франківськ), О.Скібіцький (Львів).

Тривалість матчу: 74 хв. (25+27+22).

13 травня. Івано-Франківськ. Манеж коледжу фізвиховання.

 Як і обіцяв в своєму інтерв’ю Дмитро Канаєв, молодіжна збірна вийшла на останній матч з неабияким настроєм здобути свою першу перемогу. Принаймні півтора сети молоді українці на рівних сперечалися з національною збірної Білорусі, яка, відзначимо, находиться на 17-му місці в європейському рейтингу. Після блок-ауту Тимофія Полуяна підопічні Миколи Пасажіна повели 3:1. Відповідь білорусів – 3:5. Олег Плотницький, отримавши чудовий перевід з другої зону в «четвірку», так же ефектно завершив атаку і дозволив свої команді піти на першу перерву за мінімальною перевагою – 8:7. Далі – 11:9. Після другої перерви попереду вже білоруси – 16:15. Кілька своїх помилок, і Микола Пасажін вимушений взяти тайм-аут. Але знов-таки свої промахи – на подачі та прийомі – завадили українцям вирівняти гру. Сет за підопічними Олександра Сінгаєвського – 25:20.

У другій партії зусиллями Тимофія Полуяна (на подачі) та Олег Плотницького (в нападі) українська збірна здобула вже триочкову перевагу – 9:6. Але знов помилки – одна серія, потім наступна – і вже 15:18. В кінцівці білоруська команда вже свого не впустила, завершивши сет з чотириочковою перевагою – 25:21. На позиції зв’язуючого закінчував

другий сет Іван Плясецький, а третій, майже повністю, провів Михайло Столбунов. Щоправда, без особливого успіху, судячи за результатом. 12:25.

Отже «молодіжка» завершила турнір без перемог, але отримала чимало інформації для роботи та ігрової практики.  І найближчими днями в Івано-Франківську попрацює над помилками і, звісно, над окремими компонентами гри.

Найближчими днями ми дізнаємося, який вибір зробить Микола Пасажін при визначення дванадцяти кращих. А вже 18 травня українські «молодіжка» розпочне вирішальний раунд боротьби за єдину путівку на світову першість.

Латвія – Україна – 0:3 (25:27, 21:25, 19:25). ВІДЕО (МАТЧ+НАГОРОДЖЕННЯ)

Латвія: Петрушевічс, Шванц, Пекманс, Сімошка, Саушс (к), Скрудерис; Івановс (л), Висоцкіс, Буйвідс, Ванагс Тренер – Раймондс Вілде

Україна: Дячков, Сторожилов (к), Дрозд, Куцмус, Семенюк, Тупчій; Фомін (л), Клямар. Тренер – Угіс Крастіньш.

Судді: О.Скібіцький (Львів), А.Льопа (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 79 хв. (30+24+25).

13 травня. Івано-Франківськ. Манеж коледжу фізвиховання.

Розпочавши турнір з двох перемог, перша українська збірна, звісно, була націлена завершити в такому ж дусі і завершити турнір. Особливо в такій обстановці – в переповненому манежі коледжу фізичного виховання – дійсно яблуку ніде було впасти. Для цього Угіс Красіньш вибрав третій за третій день варіант складу – до четвірки, яка виходила в «старті» в перший він додав центрального блокуючого Юрія Семенюка та Василя Тупчія. Як і в попередні дні, упродовж матчу була зроблена всього одна заміна. У третьому сеті вийшов Олексій Клямар.

Українці мали завершувати перший сет без зайвих нервів, адже їх перевага сягала семи очок – 14:7. Але не втримали. Спочатку на подачі Шванца підопічні Вілде скоротили відставання до мінімуму – 18:17. А потім зусиллями Пекманса в атаці та блоку зрівняли рахунок – 23:23. В кінцівці на крок попереду була українська збірна, латвійська ж команда, двічі зрівнюючи рахунок,  ризикувала на подачі, але помилялася. У підсумку – в заключній перестрілці все вирішив блок Максима Дрозда – 27:25.

Приблизно в такому ж ключі розвивалися події в наступному сеті. Знов лідерство України – 8:5, 14:10. Знов кілька ейсів від Щванца, і знов більш-менш рівна гра – 15:15, 18:16, 20:20. Після чергового потужного удару Олексія Куцмуса українці попереду – 22:20. В кінцівці вони більш надійні в своїх діях – 25:21.

В третьому сеті кінцівка також за збірною України. Знак оклику і в матчі, і в турнірі поставив зв’язуючий Дмитро Сторожилов, зробивши скидання двома руками – 25:19.

3:0 – третя перемога. Збірна України – переможець турніру, присвяченого 355-річчю Івано-Франківська.

І тепер Угісу Крастіньшу, як і Миколі Пасажіну, треба визначитися із заявкою на другий раунд відбіркового турніру чемпіонату світу-2018. Він, нагадуємо, відбудеться в Ліоні з 24 по 28 травня.

А найближчим часом на офіційному сайті на вас чекає інтерв’ю з одним з лідерів збірної, гравцем, який став MVP турніру – Андрієм Дячковим.

Підсумкова таблиця 

М Команди І В (Т) П (Т) С/П О
1 УКРАЇНА 3 3 (0) 0 (0) 9-1 9
2 Білорусь 3 2 (0) 1 (0) 7-4 6
3 Латвія 3 1 (0) 2 (0) 4-6 3
4 УКРАЇНА (U-21) 3 0 (0) 3 (0) 0-9 0

 

Прес-служба ФВУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.